Ubezpieczenia majątkowe

Gdy celem jest zapewnienie bezpieczeństwa sobie i bliskim, warto zapoznać się z wachlarzem dostępnych ubezpieczeń, w tym majątkowych. To ochrona przed negatywnymi skutkami różnorodnych zdarzeń i wypadków losowych. Pomoc oraz doradztwo w tym zakresie oferuje biuro brokera Bożeny Sałaj.

Charakterystyka ubezpieczeń majątkowych

Potencjalne zagrożenia w życiu codziennym powodują, że ważne jest szukanie sposobów, aby im przeciwdziałać lub zmniejszać czy redukować negatywne skutki. Można zabezpieczyć się na okoliczność śmierci (polisa na życie), od skutków kolizji i wypadków drogowych (polisy OC, AC, NNW) czy na czas podróży (turystyczne).

Istotną wartość w życiu człowieka stanowią nieruchomości i wszelkie mienie. Także i one są narażone na różnego typu niebezpieczeństwa, dlatego słuszną decyzją będzie zabezpieczyć się odpowiednio wcześnie, aby docelowo otrzymać wymierną pomoc finansową pozwalającą na zrekompensowanie poszczególnych szkód.

Ubezpieczenie majątku obejmuje:

  • mienie – wszelkie przypadki jego zniszczenia, dewastacji lub utraty, w tym w następstwie zdarzeń losowych, jak pożar, huragan, uderzenie pioruna, wybuch gazu czy powódź, a także kradzieży mienia,
  • odpowiedzialność cywilną (OC) w życiu prywatnym – szkody, jakie zostały wyrządzone osobom trzecim, w tym w następstwie zalania mieszkania znajdującego się na niższym piętrze w budynku wielorodzinnym czy zniszczenia mienia wspólnego, którym jest między innymi klatka schodowa.

Ta grupa rozwiązań ma rozbudowany charakter i obejmuje wiele opcji. Ich adekwatny i atrakcyjny pod względem cenowym dobór jest dogodniejszy dzięki wykwalifikowanym pośrednikom.

ubezpieczenia majatkowe

Zakres oferty

Za pomocą ubezpieczeń majątkowych ochroną można objąć każdy typ nieruchomości (prywatne, firmowe, przemysłowe) razem z wszelkimi instalacjami, drzwiami i szybami oraz wykończeniem i wyposażeniem. W zależności od produktu, można zdecydować się na zabezpieczenie od jednego do trzech następujących rodzajów mienia:

  • murów – obejmują wszelkie przegrody budowlane razem z elewacją i systemami izolacyjnymi, a także fundamenty, dachy i pokrycia dachowe oraz balkony i tarasy;
  • elementów zamontowanych na stałe – są to elementy, których odłączenie czy zdemontowanie nie jest możliwe bez użycia narzędzi i które służą do prawidłowej eksploatacji nieruchomości. Dotyczy to drzwi wejściowych, ścian działowych, instalacji elektrycznych, mebli w zabudowie czy kostki brukowej;
  • mienia ruchomego – składa się na nie wyposażenie nieruchomości, które można swobodnie przenosić, bez użycia narzędzi (między innymi meble i dywany, niezabudowany sprzęt RTV i AGD, urządzenia elektroniczne typu komputery, laptopy, ale też wózki dziecięce, odzież i obuwie oraz przedmioty o wysokiej wartości, takie jak biżuteria, dzieła sztuki).

Ubezpieczenia majątkowe dają możliwość chronienia wszystkich elementów budynku, w tym wykończeniowych i wyposażeniowych, przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń. Rozwiązania takie stanowią skuteczną profilaktykę na okoliczność poszczególnych zagrożeń, które corocznie dotykają wielu osób.

Z myślą o przyszłości

Dom, mieszkanie i inne wartościowe dobra należy chronić za pomocą ubezpieczeń majątkowych o szerokim zakresie. Dzięki temu można zapewnić sobie wypłatę odpowiedniego odszkodowania w przypadku pożaru, zalania czy kradzieży. W biurze brokera ubezpieczeniowego Bożeny Sałaj w Kruszwicy otrzymacie Państwo wszystkie niezbędne informacje. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego. Służymy naszą wiedzą oraz doświadczeniem.

Menu